Postępowanie zakończone - Wynik zapytania ofertowego

Tarnów, dnia 01.07.2024 r.

Zapytanie ofertowe


I.    Zamawiający :
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Marcina Biskupa w Zawadzie, Zawada 47,
33-112 Tarnowiec,
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.parafiazawada.prohost.pl/index.php
Osoba do kontaktów z Wykonawcami: Józef Kuboń 14 688 01 16 (Urząd Gminy Tarnów)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

II.    Przedmiot zamówienia
Zamawiający zaprasza do składania ofert na wykonanie zamówienia pn.: „Konserwacja zabytkowych drewnianych ścian XV-wiecznego kościoła pw. św. Marcina Biskupa
w Zawadzie koło Tarnowa w obrębie sobótek okalających nawę (XV w.)”.

1.    Zakres rzeczowy zamówienia
W ramach zamówienia zostanie zrealizowany następujący zakres prac konserwatorskich ścian sobótek (XIV/ XV w.):
1)    Wykonanie dokumentacji opisowej, fotograficznej i rysunkowej gotyckich ścian,
2)    Usunięcie wszystkich wtórnych elementów wiszących na ścianach, z pominięciem insta-lacji.
3)    Odkurzenie, oczyszczenie ścian z luźnych zabrudzeń, usunięcie z ich szczelin nagro-madzonego brudu.
4)    Dokładne oczyszczenie powierzchni drewna ze szczególną uwagą, tak aby nie znisz-czyć setek inskrypcji wyrytych i napisanych na ścianach sobótek.
5)    Dezynfekcja miejsc skażonych przez mikroorganizmy.
6)    Maksymalnie możliwa dezynsekcja gotyckich belek budujących ściany oraz wszystkich dodanych wtórnie elementów drewnianych w ich obrębie przy zastosowaniu profesjonalne-go środka głęboko migrującego w głąb drewna (do 50 cm).
7)    Impregnacja osłabionych przez drewnojady i zligniniałych fragmentów drewna podłoża przy zastosowaniu tylko profesjonalnych impregnatów konserwatorskich nieodbarwiających drewna.
8)    Odczyszczenie drewna z resztek impregnatu.
9)    Sklejenie pęknięć drewna.
10)     Wykonanie koniecznych uzupełnień drewna gatunkiem tożsamym z oryginałem.
11)     Wykonanie koniecznych uzupełnień uszczelnień bali, zgodnie z technologią orygi-nału
12)     Wykonanie kitów drewnopodobnych wypełniających szczeliny i ubytki drewna tylko w miejscach koniecznych, tak aby nie zatracić historycznego, zabytkowego charakteru obiektu.
13)     Mechaniczne opracowanie powierzchni kitów naśladowczo do oryginału.
14)     Zaizolowanie kitów.
15)     Wykonanie retuszy kitów i wstawek drewna, w celu ujednolicenia ich z oryginałem.
16)     Opracowanie i estetyzacja dodanych w różnych okresach (głównie w 1968 r.) ele-mentów drewnianych ścian.
17)     Ewentualne zabezpieczenie warstwy drewna wybranym w trakcie prób i zaakcep-towanym przez komisję konserwatorską środkiem ochronnym (zaleca się naturalne prepa-raty)
18)     Wykonanie dokumentacji powykonawczej prac, zawierającej również opracowany katalog rytów i inskrypcji ze ścian.

Powierzchnia drewna do konserwacji wynosi: 74,01 m2.

2.    Miejsce realizacji zamówienia: Kościół parafialny działka nr 163/2 w Zawadzie, Zawada 47, 33-112 Tarnowiec, Gmina Tarnów.

Drewniany Kościół pw. św. Marcina Biskupa w Zawadzie koło Tarnowa umiejscowiony jest na szczycie Góry św. Marcina i stanowi najstarszą świątynię w okolicy (XV w.).
Jest to Kościół gotycki, jednonawowy, drewniany, konstrukcji zrębowej, podbity gontem, wieża konstrukcji słupowej. Kościół zlokalizowany jest na działce 163/2 w miejscowości Zawada, w gminie Tarnów. Kościół jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Marcina Biskupa w Zawadzie, Zawada 47, 33-112 Zawada. Kościół wpisany jest do reje-stru zabytków pod nr A-273 z dnia 09.11.1985 r.

3.    Szczegółowe warunki wykonania zamówienia określa projekt umowy.
4. Termin realizacji zamówienia: do 30-11-2025 r. od dnia podpisania umowy.
5. Wymagany okres gwarancji: 5 lat od dnia protokołu odbioru końcowego.
6. Warunki płatności: do 30 dni od przedłożenia faktury wystawionej na podstawie protoko-larnego odbioru końcowego zatwierdzonego przez przedstawiciela MWKZ w Krakowie, Delegatura w Tarnowie.


III.    Wymagania wobec Wykonawcy:

Ze względu na wyjątkowość obiektu, uważanego nawet za XIV-wieczny i świadectwo historii zawarte w inskrypcjach na ścianach sobótek, wszystkie prace na nich muszą być wykonywane z ogromną konserwatorską pieczołowitością i starannością, tak aby nie zniszczyć żadnego z rytów i napisów. Z uwagi na powyższe od Wykonawcy wymaga się aby spełniał wymagania o których mowa w art. 37a ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. z 2022 r., poz. 840 ze zm.).
Prace konserwatorskie muszą być prowadzone pod nadzorem uprawnionej osoby
w zakresie konserwacji zabytków. Nie dopuszcza się sytuacji, w której osoba skierowana do prac po stronie Wykonawcy i wskazana w ofercie nie pełni faktycznie swoich czynności. W ramach niniejszego zadania Wykonawca wykona także wszelkie prace towarzyszące niezbęd-ne do wykonania przedmiotu zamówienia oraz opracuje dokumenty, w tym dokumentację powykonawczą niezbędną do oddania prac konserwatorskich zgodnie z wymaganiami jak dla zabytków.

Warunkiem koniecznym do wykonania zadania w Zawadzie jest ścisła współpraca konserwato-ra z doświadczonym historykiem archiwistą/kodykologiem, który odczyta i opracuje historycznie ryty, również te zatarte.

Wykonawca prac musi się wykazać co najmniej trzema samodzielnie przeprowadzonymi w ostatnich 10 latach pracami konserwatorskimi przy ścianach i stropach (w tym polichromowa-nych) XV wiecznych drewnianych kościołów, o powierzchni łącznie conajmniej 75 m2, odebra-nymi w 100%, bez zastrzeżeń.

O postępowanie może ubiegać się wyłącznie Wykonawca, który odbył wizję lokalną
i zapoznał się z zakresem prac i miejscem prowadzenia prac konserwatorskich. Wykonawca spełni warunek jeśli przedstawi dowód odbycia wizji lokalnej, której dowodem
może być dokument potwierdzający odbycie wizji podpisany przez przedstawiciela parafii pw. Marcina Bpa w Zawadzie. Konieczność wizji lokalnej uwarunkowana jest wysokim
ryzykiem niewłaściwego zrozumienia zakresu zamówienia przez osoby, które nie posiadają wymaganego doświadczenia w zakresie ochrony zabytków. W trakcie wizji lokalnej
Inwestor dokona okazania obiektu i wskazania zakresu prowadzenia robót oraz umożliwi oferentom zapoznanie się z obiektem, w celu dokonania oceny prac i występujących
ograniczeń i uwarunkowań z zakresu prac przewidzianych do realizacji.

IV.    Opis sposobu przygotowania oraz składania ofert

1.    Ofertę należy sporządzić w formie pisemnej/elektronicznej w języku polskim – oferty mogą być składane drogą elektroniczną   na  adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w wersji papierowej na adres pocztowy Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Marcina Biskupa w Zawadzie, Zawada 47, 33-112 Tarnowiec.

2.    Termin złożenia oferty: do dnia 5 sierpnia 2024 r. godz. 15.30.

VI. Ocena ofert oraz wybór Wykonawcy

1.    Przy wyborze oferty zostaną zastosowane następujące kryteria oceny ofert:




1.1) Cena (C) – waga 60%.
Liczba punktów = (Cmin/Cx) * 60
gdzie:
Cmin – najniższa zaoferowana cena
Cx – cena oferty X
Podstawą przyznania punktów w kryterium „cena” będzie cena ofertowa brutto po-dana przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym., która uwzględnia wszelkie kosz-ty jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.

1.2) Doświadczenie (D) – waga 40%.
Zamawiający przyzna dodatkowe punkty za doświadczenie osób skierowanych do realizacji prac konserwatorskich wg następujących zasad:
- za zrealizowanie co najmniej jednej pracy w obiekcie zabytkowym o zakresie jak w ofercie – 10,00 pkt.,
- za zrealizowanie co najmniej dwóch prac w obiekcie zabytkowym o zakresie jak w ofercie – 20,00 pkt.
- za zrealizowanie co najmniej trzech prac w obiekcie zabytkowym o zakresie jak w ofercie – 40,00 pkt.
Punkty zostaną przyznane na podstawie dokumentów dołączonych do oferty
(np. referencje, potwierdzenia, protokoły odbioru)

2.    Zamawiający dopuszcza możliwość prowadzenia negocjacji ofert z dwoma wykonawcami, którzy złożyli najkorzystniejsze oferty w ramach zastosowanych kryteriów oceny ofert
3.    Zamawiający wybierze ofertę, która uzyska największą łączną liczbę punktów. Wybór oferty dokonany zostanie spośród ofert nieodrzuconych na podstawie kryteriów oceny ofert z ustaloną punktacją maksymalnie do 100 pkt.
4.    Punkty będą przyznawane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, z zachowaniem zasad matematyki przy zaokrągleniach.
5.    Oferta, która przedstawi najkorzystniejszy bilans (maksymalną liczbę przyznanych punktów w oparciu o ustalone kryteria) zostanie uznana za najkorzystniejszą, a pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie z liczbą uzyskanych punktów


VII. Załączniki :
1. Formularz ofertowy,
2. Projekt Umowy z Wykonawcą,
3. Wykaz osób koniecznych do realizacji zadania

Zatwierdzam:
/-/ Ks. Adam Wyrwa
Proboszcz

Otrzymują:
1 x Adresat
1 x a/a JK
3